Home / Kombi

Kombi

 Kombi ismi, birçok yeni teknolojik kelimeler gibi literatürümüze yabancı dillerden gelmiştir. Kombi kelimesi ile gercekte kat kaloriferi anlamına gelmekterdir.

Kombiler iki ceşit yanıcı yakıt kullanırlar, LPG veya doğalgaz kullanan ve ev veya mekanların bireysel ısınma ve sıcak su ihtiyacını karşılayan aletlerdirler.

Kombi ingilizce ” Combi” olarak baktığımızda, bir karşılık bulunmamaktadır. Dilimizde kullandığımız anlamada kombinin karşılığı Combi Boiler’dır ve büyük oranla ufak bir kısaltmayla, boiler ismi atılarak sadece kombi kelimesi tercihedilmektedir. Combi Boiler’da ise “Gas-fired Combi-nation Boiler” daki combination (birleşme, birleştirme) kelimesinin kısaltması olarak combi (kombi) tercih dilmiştir.

* Kombiler kişisel kullanıma yönelik sistemlere icerisindedir ve, oldukça rahat kulanışlıdırlar. Eski sistem merkezi ısıtma sistemlerine göre bakıldığında daha ucuzdurlar. Ayrıca sıcak kullanım suyu imkanınıda,sağlar. Sıcak su ihtiyacınız için ayrı bir cihaz (güneş enerjisi, şofben, termosifon, boyler v.s.) kullanmanıza gerek duymassınız.Dilediğiniz heran açar dilediğiniz heran kaparsınız yaz/kış fonksiyonları mevcuttur tükettiğiniz gaz miktarı kadar para ödersiniz,

Baymak markalaı kombilerin tümümnde bu imkanlardan yaralanırsınız.  firmamız tarafından baymak markalı kombinize baymak kombi servisi destegi sağlanmatadır.

Baymak Kombi Arızaları, Baymak Kombi Bakım Onarım Servisi, Baymak Kombi Ustası, Baymak Kombi Servisleri,Baymak Kombi Parca Ve ekipmanları, Tarafımızdan sağlanmaktadır.